Nawigacja: Strona główna Nibiru Ciekawostki

Załóż swoje konto! Teraz możesz to zrobić bezpośrednio z panelu logowania!
Dostaniesz dostęp do forum i możliwość komentowania artykułów bez wpisywania kodów!

Nibiru - Kroniki Ziemi
Strach w 52-letnim cyklu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 13 Sierpień 2012 08:01

Kalendarz Majów dostarczył nauce nie lada sensacji. Stwierdzono, że istniały równolegle dwa kalendarze tzolkin i haab. Tzolkin to rok boski liczący 260 dni (20 miesięcy po 13 dni), natomiast haab traktowano jako kalendarz "roboczy" liczący 18 miesięcy po 20 dni, na którego końcu dokładano 5 dni uznawanych za "feralne" otrzymując w sumie 365 dni. Oba kończyły jednocześnie każdy 52-letni, niezrozumiały cykl zamykający się datą 4-Ahau 8-Cumhu.

Więcej…
 
Adam żył naprawdę... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 17 Wrzesień 2009 19:05

Zgodnie z aktualnym stanem wiedzy, Adam i Ewa nie byli postaciami fikcyjnymi - kwestią sporną jest jedynie liczba pierwszych ludzi.

W 1986 roku amerykański genetyk Douglas C. Wallace z Emory-University w Atlancie badał wraz ze swym zespołem określone fragmenty ludzkich cech dziedzicznych - mitochondria. Okazało się, że wszystkie żyjące obecnie kobiety pochodzą od żeńskich istot, które przez 100000 lat żyły w Afryce.

Więcej…
 
Pozaziemskie geny Adama PDF Drukuj Email
Wpisany przez Smucio   
Wtorek, 19 Maj 2009 21:35

Na czyj obraz stworzono Adama - protoplastę współczesnego człowieka, Homo sapiens?

Biblia podaje, że Bogowie (Elohim) powiedzieli: "Stwórzmy Adama na nasz wzór i podobieństwo". Jeżeli przyjąć roboczą teorię wyjaśniającą występowanie u człowieka enigmatycznych genów, zaproponowaną po ogłoszeniu w połowie lutego 2001 roku rozszyfrowania ludzkiego genomu, to fakt ten należy przypisać działaniu grupy bakterii!

"Upokarzające" to najczęściej używane przez grupy naukowe określenie dla zasadniczego odkrycia – ludzki garnitur genetyczny zawiera nie, jak przypuszczano, 100 000 - 140 000 genów (łańcuchy DNA sterujące produkcją aminokwasów i protein), lecz zaledwie ok. 30 000 – dla porównania muszka owocówka posiada 13 601 genów, a obleńce 19 098. Cóż za upadek z wierzchołka genetycznego Drzewa Życia!

Ponadto, nie było żadnej wyjątkowości w ludzkich genach. Są podobne do prawie 99% (nie, jak przypuszczano, w 95%) genów szympansów i 70% genów myszy. Geny ludzkie odpowiedzialne za te same funkcje (co u innych organizmów) uznano za identyczne z genami innych kręgowców, jak również bezkręgowców, roślin, grzybów, a nawet drożdży. Okrycia te nie tylko potwierdziły istnienie jednego źródła DNA dla całego życia na Ziemi, ale także pozwoliły naukowcom prześledzić proces ewolucji - w jaki sposób bardziej złożone organizmy ewoluowały genetycznie od form prostszych, przyjmując na każdym poziomie geny niższej formy życia, by utworzyć bardziej złożoną wyższą formę życia - na Homo sapiens kończąc.

Więcej…