Nawigacja: Strona główna Obce cywilizacje

Załóż swoje konto! Teraz możesz to zrobić bezpośrednio z panelu logowania!
Dostaniesz dostęp do forum i możliwość komentowania artykułów bez wpisywania kodów!

Obce cywilizacje
Giganci w Wisconsin PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Sobota, 10 Sierpień 2013 10:13

Naukowcy pozostają uparci i wciąż milczą na temat rasy gigantów, których szczątki zostały znalezione w kurhanach w pobliżu jeziora Delavan w Wisconsin w maju 1912 roku.

Wykopaliska przy jeziorze Delavan były nadzorowane przez Beloit College i obejmowały ponad 200 kopców z wizerunkami, które okazały się klasycznymi przykładami VIII wiecznej kultury Woodland. Niestety ogromny rozmiar szkieletów i wydłużone czaszki znalezione w maju 1912 roku nie bardzo pasowały do czyjejkolwiek koncepcji w standardowych podręcznikach.

Były ogromne. To nie były przeciętne ludzkie istoty.

Więcej…
 
Odkryto potężną budowlę w pobliżu Ur PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 02 Kwiecień 2013 19:07
Ur - mapa

Brytyjscy archeologowie odkryli wcześniej nieznany pałac lub świątynię w pobliżu starożytnego miasta Ur. Są to pierwsze prace wykopaliskowe prowadzone w terenie na południu Iraku przez zagraniczną ekspedycję od 1930 roku.

Mały zespół archeologów pracujący nad zdjęciami satelitarnymi mogącymi przedstawiać zakopaną budowlę, odkrył róg monumentalnego kompleksu z rzędami pokoi wokół dużego dziedzińca. Szacuje się, że kompleks mógł powstać około 4000 lat temu.

"Rozmiar zapiera dech w piersiach" - powiedziała Jane Moon, archeolog z Uniwersytetu Manchester, która prowadzi tę ekspedycję. Pani Moon powiedziała, że mury tej budowli mają grubość co najmniej 2,75m, co wskazuje na to, że budynek był bardzo ważny albo był bardzo bogaty.

Odkrycie jest tym bardziej znaczące, że budowla znajduje się ponad 16km od Ur, w miejscu gdzie kiedyś znajdowały się brzegi Eufratu. Jest to pierwsze tak ważne znalezisko archeologiczne tak daleko od miasta.

Ur, ostatnia stolica sumeryjskiego imperium, została napadnięta i upadła około roku 2000 pne. zanim została ponownie odbudowana. Miasto zostało poświęcone bogu księżyca i jest sławne ze względu na swój ziggurat (świątynię schodkową). Wielu wierzy, że Ur jest miejscem narodzin proroka Abrahama, znanego jako ojca monoteistycznej religii.

Więcej…
 
Starożytny satelita - Czarny Jeździec PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Sobota, 15 Wrzesień 2012 13:27

18 grudnia 1955 roku, w przestrzeni kosmicznej, w bezpośredniej bliskości Ziemi zaszło pewne dziwne wydarzenie - jaskrawy błysk światła, wybuch. Ale co mogło eksplodować w próżni? A oto próba odpowiedzi zamieszczona w rosyjskim czasopiśmie "Kalejdoskop NLO" nr 51 (318)/2003 a dnia 15 grudnia 2003 roku.

Nieziemskie satelity na orbicie!

W lutym 1960 roku, Departament Obrony USA oświadczył, że na wokółziemskiej orbicie odkryto Nieznany Obiekt Orbitalny - NOO - o masie około 15 ton. Wojskowi zaczęli sobie łamać głowy nad tym, co to takiego i czy przedstawia ono zagrożenie dla bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych. W Pentagonie byli absolutnie przekonani, że nie był to radziecki sztuczny satelita Ziemi, a to dlatego, że śledzili oni starty radzieckich rakiet kosmicznych i znali trajektorie radzieckich sputników. Był to okres Zimnej Wojny i trwał pojedynek dwóch Supermocarstw w dziedzinie podboju Kosmosu. Po sześciu latach, w dniu 2 listopada 1966 roku, dowództwo obrony przeciwlotniczej USA i NORAD wydały oświadczenie na temat odkrycia trzech kolejnych NOO nieznanego pochodzenia.

Więcej…
 
Trzy statki kosmiczne lecą w kierunku Ziemi PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Sobota, 25 Grudzień 2010 18:53

O spotkaniach z UFO zrobiło się głośno w połowie XX wieku, kiedy niemożliwe stało się dalsze ignorowanie przypadków ich obserwacji. W celu zbadania tego fenomenu służby specjalne zaczęły tworzyć odrębne wydziały i tajne laboratoria dla wojsk obrony powietrznej. Niewykluczone, że tajne służby miały możliwość zbadać fragmenty statków kosmicznych, a nawet samych obcych.

Najwyższy czas, aby nauka wypowiedziała się na temat tego problemu – i właśnie to zrobiła! SETI (Poszukiwanie Życia Pozaziemskiego) – niezależna, niekomercyjna organizacja wygłosiła sensacyjne orzeczenie.

Trzy ogromne statki kosmiczne kierują się w stronę Ziemi. Największy z nich ma 240 kilometrów długości. Dwa pozostałe są mniejsze. W chwili obecnej obiekty są poza orbitą Plutona.

Więcej…
 
Starożytni obcy - film PDF Drukuj Email
Wpisany przez Smucio   
Sobota, 03 Kwiecień 2010 18:16

Doskonały film opowiadający o dowodach świadczących o tym, że starożytni "bogowie", to przybysze z kosmosu

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 2